Piękne nogi i pośladki – 30 dniowe wyzwanie z przysiadami

Przysiady to jedne z ćwiczeń, które cieszą się niemałą popularnością. Lubią je nie tylko panie, ale także panowie. Warto włączyć je w swój plan treningowy, aby cieszyć się najlepszymi korzyściami. Przysiady wyzwanie 30 dni efekty przyniosą wprost niesamowite. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej.

Przysiady wyzwanie 30 dni efekty i ważne informacje

30 dniowe wyzwanie z przysiadami jest warte uwagi. Przysiady:

 • rozwijają mięśnie nóg i kształtują tą część ciała,
 • wpływają pozytywnie na równowagę,
 • jeśli są wykonywane prawidłowo, nie obciążają kolan,
 • mają korzystny wpływ na zdrowie,
 • są prostym ćwiczeniem,
 • wzmacniają mięśnie brzucha, pośladków oraz pleców,
 • poprawiają ruchomość stawów i zwiększają gęstość kości.

Dla powyższych korzyści z pewnością warto podjąć 30 dniowe wyzwanie. Jakich efektów można się spodziewać? Przede wszystkim wzmocnienia wspomnianych wcześniej partii mięśni, lepszej równowagi oraz atrakcyjniejszych kształtów ciała. Ten rodzaj ćwiczenia można polecić dla kobiet i mężczyzn. Można zdecydować się na różne rodzaje przysiadów, aby uzyskać zamierzone efekty.

Rodzaje przysiadów

Najpopularniejsze rodzaje przysiadów to:

 1. Przysiad klasyczny – taki, który każdy zna głównie ze szkoły. Aby go wykonać należy rozstawić stopy na szerokość bioder, wyprostować plecy a ramiona wyciągnąć prosto przed siebie. Robiąc przysiad klasyczny należy wypychać pupę do tyłu i schodzić aż do momentu, gdy uda znajdą się w równoległej do podłoża pozycji.
 2. Przysiad sumo – można wykonać go zarówno bez jak i z obciążeniem. Stopy trzeba rozstawić szerzej niż w przypadku przysiadów klasycznych. Palce stóp powinny być skierowane na zewnątrz, ręce można złączyć przed sobą. Przysiad powinien być głęboki. Jest to dobre ćwiczenie dla tych, którzy pragną poczuć naprawdę intensywną pracę mięśni czworobocznych ud oraz pośladków.
 3. Przysiad pulsacyjny – pozycja wygląda tak samo, jak w przypadku przysiadu klasycznego. W tym przypadku należy wykonać półprzysiad i w tej pozycji wykonywać ruchy pulsacyjne. Pamiętaj, aby podczas schodzenia w dół kolana rozchodziły się na zewnątrz.
 4. Przysiad z wyskokiem – należy stanąć prosto i rozstawić nogi na szerokość ramion. Następnie trzeba zrobić przysiad, po czym wyskoczyć w górę prostując ręce. Podczas wyskoku trzeba pamiętać o spięciu mięśni brzucha oraz pośladków. Opadając należy przyjąć znowu pozycję półprzysiadu. To propozycja dla osób, którym zależy na spalaniu dużej ilości kalorii.

W zależności od oczekiwań, wybierz najlepszy dla siebie rodzaj przysiadów. Gotowe wyzwania znajdziesz w internecie, ale warto stworzyć swój własny plan. Ustal liczbę powtórzeń na pierwszy dzień i zwiększaj ją efektywnie.