Plan treningu dla początkujących w domu

Gdy w głowie pojawia się słowo trening, to automatycznie obrazem, który pasuje do niego idealnie, jest sala siłowni. To szczególnie tam udają się wszystkie osoby, które postanawiają zadbać o stan swojego zdrowia i kondycji. Ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że również treningi w domu mogą dać bardzo dużo korzyści zarówno dla nas samych, jak i naszemu organizmowi. Poniższy artykuł pokazuje pozytywy z tego płynące, jak i również, to co powinien zawierać idealny plan treningu dla początkujących w domu.

Pozytywy płynące z trenowania w domu

Na dobry początek warto zapoznać się z tymi pozytywami, które daje trenowanie w domu.

Przede wszystkim jest to uczucie swobody i komfortu. Dla osób początkujących to szczególnie ważne, gdyż w tym przypadku nie grożą im żadne stresy związane z pierwszą wizytą na siłowni, czy też wzrokiem obecnych tam ludzi. W domowym zaciszu mogą spokojnie przystąpić do określonych treningów, mając przy tym odpowiednią dozę komfortu.

Inną kwestią jest zaoszczędzenie gotówki. Decydując się na siłownie, czy inne miejsce służące do treningów trzeba liczyć się z miesięcznymi kosztami, które wizyty w takich miejscach ze sobą niosą. Dlatego w przypadku ćwiczeń w mieszkaniu to nie wchodzi w grę, a i sam portfel odetchnie w tym przypadku z ulgą.

Również fakt, że nie trzeba będzie stać w długich korkach, czy też jechać na drugi koniec miasta, ma tu swoje znaczenie. Mając wszystko na miejscu tuż pod nosem, nawet przez chwile nie trzeba się takimi rzeczami przejmować.

Co powinien zawierać idealny plan treningu dla początkujących w domu

Znając zalety treningów domowych, warto zapoznać się teraz z tym, co powinien taki idealny plan zawierać.

Przede wszystkim istotny jest dobór odpowiednich przyrządów. Mając na uwadze fakt, że to dopiero początki przygody z ćwiczeniami, zdecydowanie warto postawić na te typowo lekkie elementy treningowe. W tej kwestii idealnie sprawdzą się maty treningowe oraz drążek do podciągania. Mata w odpowiedni sposób zadba o komfort podczas ćwiczeń, a drążek o stopniowe wzmacnianie mięśni, które nie są na początku przyzwyczajone do dużego wysiłku. Osoba początkująca powinna również postawić na skakankę, która jest idealna zarówno do rozgrzewki, jak i również pozwala na spalanie dużych ilości kalorii.

Mając na uwadze czas takich treningów dla osób początkujących, to na start najlepiej robić to 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Czemu właśnie tak? Otóż dlatego, iż mięśnie muszą stopniowo przyzwyczajać się do wykonywanych ćwiczeń, a im bardziej będą przystosowane, tym będzie można taką intensywność ćwiczeń zwiększać.

Jak widać trenowanie w domu, wcale nie musi być gorsze od wizyt na siłowni i może dać o wiele więcej, niż wiele osób mogłoby to sobie wyobrazić.