Weider 6: Skuteczne Ćwiczenia dla Wzmocnienia Klatki Piersiowej

Wzmocnij swoją klatkę piersiową dzięki Weider 6 – kompleksowemu programowi ćwiczeń, który skupia się na wzmocnieniu mięśni piersiowych oraz poprawieniu ich wyglądu. Ta skuteczna metoda treningowa opiera się na sześciu podstawowych ćwiczeniach, które wykonuje się z pomocą sztang, hantli, a także z wykorzystaniem własnej wagi ciała.

Poniższy artykuł przedstawi Weider 6 krok po kroku, tak aby każdy mógł poznać i wykonać te skuteczne ćwiczenia. Skupiając się przede wszystkim na klatce piersiowej, program ten oferuje również szereg korzyści dla całego ciała – od poprawy postawy do wzmocnienia mięśni brzucha i rąk.

 1. Podstawowe ćwiczenia Weider 6 dla klatki piersiowej
  Weider 6 to zestaw sześciu podstawowych ćwiczeń, które wymagają napięcia i wzmocnienia mięśni klatki piersiowej, barków i ramion. Są to:
 • Wyciskanie sztangi na ławce poziomej,
 • Rozpiętki na ławce poziomej,
 • Wyciskanie sztangi na ławce skośnej pod kątem w górę,
 • Rozpiętki na ławce skośnej pod kątem w górę,
 • Rozpiętki ze sztangielkami na ławce skośnej,
 • Rączki skrzyżowane na wyciągu górnym.
 1. Jak wykonać wyciskanie sztangi na ławce poziomej?
  Wyciskanie sztangi na ławce poziomej to klasyczne ćwiczenie na wzmocnienie klatki piersiowej. Aby je wykonać, należy leżeć na ławce poziomej z nogami ustawionymi na podłodze, a sztangę trzymać w dłoniach pod kątem 90 stopni do ciała. Następnie przy pomocy mięśni klatki piersiowej i ramion, należy wypchnąć sztangę do góry, a następnie opuścić ją kontrolowanie do poziomu klatki piersiowej.

 2. Jak wykonać rozpiętki na ławce poziomej?
  Rozpiętki na ławce poziomej to ćwiczenie, które skupia się na wzmocnieniu mięśni piersiowych i zwiększeniu ruchomości stawów. Aby je wykonać, należy leżeć na ławce poziomej z nogami ustawionymi na podłodze i trzymać hantle w dłoniach nad klatką piersiową. Następnie należy rozpiąć ramiona na boki, aby hantle były na wysokości barków, a następnie kontrolowanie zetrzeć je razem na wysokości klatki piersiowej.

 3. Jak wykonać wyciskanie sztangi na ławce skośnej pod kątem w górę?
  Wyciskanie sztangi na ławce skośnej pod kątem w górę to ćwiczenie, które skupia się na wzmocnieniu mięśni górnej klatki piersiowej oraz mięśni ramion. Aby je wykonać, należy leżeć na ławce skośnej z nerkami ustawionymi na górze i trzymać sztangę nad górną klatką piersiową. Następnie, przy pomocy mięśni klatki piersiowej, należy wypchnąć sztangę do góry, a następnie kontrolowanie opuścić ją na poziom klatki piersiowej.

 4. Jak wykonać rozpiętki na ławce skośnej pod kątem w górę?
  Rozpiętki na ławce skośnej pod kątem w górę to ćwiczenie, które skupia się przede wszystkim na wzmocnieniu mięśni górnej klatki piersiowej. Aby je wykonać, należy leżeć na ławce skośnej z nerkami ustawionymi na górze i trzymać hantle w dłoniach nad klatką piersiową. Następnie należy rozpiąć ramiona na boki, aż hantle znajdą się na wysokości barków, a następnie kontrolowanie zetrzeć je razem na wysokości górnej klatki piersiowej.

 5. Jak wykonać rozpiętki ze sztangielkami na ławce skośnej?
  Rozpiętki ze sztangielkami na ławce skośnej są idealnym ćwiczeniem na wzmocnienie mięśni piersiowych. Aby je wykonać, należy leżeć na ławce skośnej z nerkami ustawionymi na górze i trzymać sztangielki w dłoniach nad klatką piersiową. Następnie należy rozłożyć ramiona na boki, aż sztangielki znajdą się na wysokości barków, a następnie kontrolowanie zetrzeć je razem na wysokości górnej klatki piersiowej.

 6. Jak wykonać rączki skrzyżowane na wyciągu górnym?
  Rączki skrzyżowane na wyciągu górnym to ćwiczenie, które pozwala wzmocnić mięśnie klatki piersiowej wraz ze stabilizującymi mięśniami barków. Aby je wykonać, należy napiąć mięśnie brzucha i ramion i uchwycić rączki wyciągu górnego. Następnie należy przyciągnąć rączki do poziomu przed klatką piersiową, ale nie do klatki piersiowej, tylko na wysokość, na której przedramiona są równoległe do ziemi.

Podsumowując, Weider 6 to kompleksowy program treningowy, który pozwala wzmocnić mięśnie klatki piersiowej oraz poprawić ich wygląd i zdrowie. Dzięki szeregowi podstawowych ćwiczeń oraz ich modyfikacjom każdy może dobrać odpowiednie ćwiczenie, które spełni jego potrzeby i poziom umiejętności. Weider 6 oferuje również szereg korzyści dla innych obszarów ciała, w tym mięśni rąk, brzucha i pleców, a nawet pozytywnie wpływa na postawę.