2 sprawdzone przepisy na posiłki potreningowe!

Zjedzenie odpowiedniego posiłku po treningu jest kluczowe dla efektywności naszych ćwiczeń i dobrego samopoczucia po wysiłku. Jednak okazuje się, że wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią nie ma pojęcia co jeść po ćwiczeniach. Podpowiadamy dwa sprawdzone przepisy!

Dlaczego warto jeść posiłek po treningu?

Zjedzenie czegoś lekkiego i pożywnego po ćwiczeniach pomoże naszym mięśniom w regeneracji. Potrzebują one wtedy dodatkowego zastrzyku energii, żeby dalej funkcjonować przez resztę dnia. Co więcej, zjedzenie czegoś sprawi też, że będziemy czuć mniejsze zmęczenie. Po treningu warto ograniczyć tłuszcze, a postawić na lekki, wysokobiałkowy posiłek, który nasz organizm strawi z łatwością.

Posiłek potreningowy przepis z twarogiem

 

Składniki

250 gramów twarogu, najlepiej lekkiego
Erytrytol
Ulubione owoce
Odrobina mleka

Przygotowanie

Twaróg mieszamy z mlekiem i erytrytolem. Można też użyć miodu, lub białego cukru, w zależności od naszej diety. Możemy też pominąć ten krok, jeśli używamy słodkich owoców, takich jak banany. Następnie, dodajemy nasze owoce. Świetnie sprawdzą się tutaj truskawki, maliny, czy owoce leśne. Wszystko dokładnie mieszamy jeszcze raz. Smacznego!

Posiłek potreningowy przepis z jogurtem naturalnym

Składniki

Kubeczek jogurtu naturalnego
2 łyżki płatków owsianych
Ulubione owoce
Łyżka miodu

Przygotowanie

Jogurt przekładamy do miseczki i mieszamy z nim płatki owsiane. Można teraz trochę poczekać, żeby płatki nieco zmiękły. Następnie, dodajemy nasze ulubione owoce i słodzimy do smaku miodem. Można też użyć cukru, erytrytolu, lub pozostawić posiłek zupełnie bez słodzika. Taki też będzie smaczny!

Suplementy białkowe

Jeśli jesteśmy w pośpiechu, posiłek po treningu możemy zastąpić szejkiem z suplementem białkowym. Tego rodzaju produkty mają przeróżne smaki, a więc każdy będzie w stanie znaleźć coś, co będzie mu smakowało. Takie białko w proszku możemy dodać też do wymienionych wcześniej posiłków. Doda on nieco smaku, słodyczy i urozmaici posiłek. Dzięki niemu nasze dania nigdy nie będą nudne, a codziennie będziemy mogli próbować nowych i ciekawych smaków.
Oprócz tego, jako posiłek po treningu możemy zjeść też coś większego. Dobrze sprawdzi się tutaj kurczak lub indyk z naszymi ulubionymi warzywami. Ważne jest to, żeby wybrać produkty, które mają dużo białka. Warto unikać smażenia na głębokim tłuszczu dużej ilości węglowodanów. Takich składników nie potrzebujemy po intensywnych ćwiczeniach fizycznych.