W czym znajdziemy najwięcej białka?

Białko jest jednym z najważniejszych budulców naszych mięśni, więc nie powinniśmy zapominać o nim w naszej codziennej diecie. Ale jakie produkty najlepiej wybierać? W czym białko będzie najbardziej skondensowane i z czego będziemy czerpać najwięcej korzyści? Przekonajmy się!

W czym białko zwierzęce?

Większość z nas pozyskuje białko z mięsa i produktów odzwierzęcych. Większość z nich znajdziemy bardzo dużo tego składnika mineralnego, ale warto mądrze decydować które z nich wybieramy. Najzdrowsze będzie mięso, które ma niewielką zawartość tłuszczu. Świetnie sprawdzi się tutaj kurczak, indyk i większość ryb. Jeśli chcemy zjeść czerwone mięsa, warto patrzeć na to ile tłuszczu ono zawiera. W większości przypadków możemy ocenić to gołym okiem, patrząc na białe części w opakowaniu.
Oprócz tego, białko znajdziemy w wielu produktach odzwierzęcych. Świetne menu tutaj jajka, szczególnie te z wolnego wybiegu. Co więcej, do swojej diety warto dodać też twaróg i jogurty naturalne. Możemy połączyć je z owocami, i jeśli nie odpowiada nam ich kwaśny smak. Żeby były one bardziej pożywne możemy dodać do nich też płatki owsiane.

W czym białko dla wegan?

Co prawda jest dużo więcej produktów zwierzęcych, w którym znajdziemy białko, ale wegetarianie też znajdą wiele źródeł dla siebie. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj tofu, które jest bardzo uniwersalnym składnikiem. Samo w sobie nie ma dużo smaku, ale z łatwością przyjmuje armaty przeróżnych przypraw i marynat. Niemal każde danie, które normalnie przygotowali byśmy z mięsem, możemy podać z tofu.
Obecnie w sklepach jest też wiele produktów, które mają za zadanie przypominać mięsa, a być kompletnie wegańskimi. Tego rodzaju mięsa przygotowuje się z różnych kasz, warzyw oraz grzybów. Duża część z nich smakuje bardzo podobnie do oryginalnych produktów, a mimo Wszystko nie ma w sobie ani grama produktu odzwierzęcego. Co więcej, obecnie otwiera się też wiele restauracji, które oferują wegańskie dania z dużą ilością białka. Warto testować tego rodzaju oferty, bo możemy być pozytywnie zaskoczeni.

Suplementy białkowe

Możemy też zakupić białko w proszku, które mieszamy z mlekiem lub wodą. Takie produkty mogą mieć przeróżne smaki, a więc nie będą nam się nudzić. To dobre rozwiązanie dla osób, które ćwiczą na siłowni i potrzebują dużo więcej białka, niż pozostali. W ten sposób można bardzo szybko przyjąć ten składnik, bez przejadania się.
Tego rodzaju białko istnieje w wariantach odzwierzęcych, ale też wegańskich. Dlatego nasza dieta nie będzie nas ograniczać. Warto próbować różnych smaków i znaleźć ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał.