Czy siłownia 2 razy w tygodniu ma sens?

Czy treningi dwa razy w tygodniu mają sens?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Dla jednych osób trening dwa razy w tygodniu to absolutne maksimum możliwości. Ze względu na absorbujący tryb życia osoby te nie mogą pozwolić sobie na większą aktywność fizyczną. Praca, dom, obowiązki wobec dzieci oraz inne aktywności pochłaniają znaczną część naszego czasu. W związku z tym wiele osób rezygnuje całkowicie z trenowania. Dla innych osób treningi dwa razy w tygodniu nie mają większego sensu. Osoby te uważają, że treningi należy wykonywać co drugi dzień lub nawet codziennie wplatać w swój grafik jakąś aktywność fizyczną. Dla osób, które trenują kilka razy w tygodniu tak mała ilość treningów wydaje się niewystarczająca do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Jednak warto zauważyć, że każdy organizm jest inny i czasem przy niewielkim wysiłku osiągniemy świetne efekty. W przypadku takich osób siłownia 2 razy w tygodniu będzie wystarczająca by schudnąć i poprawić swoją sylwetkę.

Siłownia 2 razy w tygodniu

Jeśli zdecydowaliśmy się ćwiczyć na siłowni warto jednak postawić na minimum dwa treningi w tygodniu. Mniejsza ilość będzie raczej niewystarczająca do osiągnięcia wyznaczonego celu. Przy tak małym wysiłku fizycznym musimy jednak wspomóc się bardziej restrykcyjną dietą, gdyż nie jesteśmy w stanie spalić nadprogramowych kalorii w ciągu tych dwóch wizyt na siłowni. Dieta nie powinna być jednak zbyt restrykcyjna, by nie pogorszyć naszego zdrowia i samopoczucia. Dieta oparta o bardzo niskiej kaloryczności jest niezdrowa i powoduje szereg problemów, w tym problemy z niedoborami niektórych substancji.

Jeśli jednak decydujemy się na ćwiczenia na siłowni tylko 2 razy w tygodniu musimy pamiętać, by ćwiczenia te były jak najlepiej dobrane do naszych możliwości i wybranego przez nas celu. Czas spędzony na siłowni musimy maksymalnie wykorzystać. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie kilku lekcji z trenerem personalnym, który podpowie nam na co zwrócić uwagę i jak najlepiej wykorzystać te dwa dni na siłowni. Jeśli mamy fundusze możemy również trenować z trenerem personalnym przy każdym treningu. W ten sposób z pewnością osiągniemy wymarzony efekt dużo szybciej. Nie należy jednak porównywać się z osobami, które ćwiczą większą ilość czasu. Będzie to tylko niepotrzebnie demotywowało. W zamian warto zwrócić uwagę na swoją dietę oraz dodać do treningów wyszczuplające masaże oraz kosmetyki wyszczuplające. Masaże i kosmetyki jako dodatki do diety i ćwiczeń to zawsze dobry pomysł.