Co warto zabrać ze sobą na siłownię

Siłownia dla osób początkujących

Pierwsza wizyta na siłowni jest dla osoby początkującej często stresująca. Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na pierwszy trening z trenerem personalnym, który pokaże nam jakie ćwiczenia warto wykonywać w naszym przypadku i na co zwrócić szczególną uwagę. Ten dodatkowy koszt to bardzo dobra inwestycja w nasze zdrowie i piękną sylwetkę. Trener personalny wyeliminuje również błędy jakie mogą się pojawić przy wykonywaniu ćwiczeń na maszynach. Często błędy te są przyczyną zniechęcenia do siłowni, a czasem przyczyniają się do poważnych kontuzji. Dlatego nauka ćwiczeń pod okiem profesjonalisty wydaje się najlepszym wyjściem.
Warto pamiętać, by ćwiczenia na siłowni rozpocząć od rozciągania się, natomiast na koniec wykonać ćwiczenia rozluźniające i rozciągające mięśnie. Na siłownię warto również zabrać kilka niezbędnych rzeczy.

Co zabrać ze sobą na siłownię?

To co zabrać ze sobą na siłownię zależy od treningu na który zdecydowaliśmy się chodzić. Najważniejsze jest by zabrać ze sobą torbę a w niej: wygodne buty, oddychający strój sportowy oraz wodę do picia. Jest to zestaw minimum, który powinien znajdować się w każdej torbie na siłownię. Warto jednak wzbogacić go o kilka dodatkowych akcesoriów takich jak:

  • ręcznik – najlepiej sprawdzą się ręczniki szybkoschnące i te, które zajmują mało miejsca. Warto mieć ręcznik przy sobie na siłowni, aby móc go położyć na macie czy też wytrzeć pot z czoła. Ręcznik jest również niezbędny jeśli po siłowni chcemy wziąć prysznic na miejscu.
  • bielizna – o ile strój na siłownię na liście rzeczy do spakowania nikogo nie dziwi o tyle często zapominamy o dobrze dobranej bieliźnie. Warto zabrać ze sobą bieliznę oddychającą i niewyczuwalną na ciele. Podczas treningu każda wrzynająca się metka czy gumka będzie sto razy bardziej nam przeszkadzać.
  • kosmetyki – jeśli zamierzamy wziąć prysznic na siłowni po treningu niezbędne będą kosmetyki, których używamy na co dzień. Takie kosmetyki warto przelać do mniejszych buteleczek, by zajmowały jak najmniej miejsca w torbie.
  • klapki – to również niezbędny element torby na siłownię jeśli chcemy brać prysznic. Klapki pod prysznicem to kwestia higieny dlatego nie warto o nich zapominać.
  • przekąska po treningu – po treningu, maksymalnie po godzinie powinniśmy coś zjeść. Dlatego warto już na siłownię zabrać ze sobą energetyczną przekąskę. W ten sposób unikniemy napadu wilczego głodu, który może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.