Tylko 7 minut na ćwiczenia? Co możemy w tym czasie zrobić?

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu wolnych chwil na ćwiczenia. Nie powinniśmy zapominać o tym, że nie jest to zbyt dobre, ponieważ musimy systematycznie się ruszać, w szczególności jeżeli na co dzień siedzimy za biurkiem. Praca statyczna bardzo negatywnie wpływa na naszą postawę i tym samym cierpi na tym nasze zdrowie. Dlatego bardzo ważne jest aby wybrać sobie jakąś aktywność fizyczną, która będzie nas cieszyć i z chęcią w wolnej chwili się jej oddamy. Nie powinniśmy zapominać o tym, że nawet 7 minut ćwiczenia to bardzo dużo czasu. O czym więc w tym przypadku pamiętać?

Systematyczne ćwiczenia bardzo ważne

Zdecydowanie jeżeli chcemy cieszyć się z dobrego samopoczucia, jak również zależy nam w dużej mierze na tym, aby osiągnąć doskonałą sylwetkę, powinniśmy systematycznie ćwiczyć. Nie ulega wątpliwości, że w szczególności gdy na co dzień pracujemy w biurze, nie mamy zbyt wiele ruchu. Bardzo często podczas pracy skusimy się również na coś słodkiego, a gdy tych kalorii później nie spalimy, odkładają się najczęściej na naszym brzuchu oraz na biodrach. Wiele kobiet ma z tym ogromny problem i to właśnie z tego tytułu coraz częściej mamy również duże kompleksy. Czy możemy w jakiś sposób to zmienić?

7 minut ćwiczenia to naprawdę dużo

Wiele kobiet jednak jest na tyle zapracowanych, że bardzo często twierdzi, że tak naprawdę nie ma zbyt wiele czasu na dbanie o swoją figurę właśnie poprzez ćwiczenia. Wolą się głodzić, jednak efektów nie ma lub też gdy bardzo schudną, dopada ich tak zwany efekt jo-jo, ponieważ nie każda z Pań potrafi długo wytrwać w swoich postanowieniach. Warto więc pamiętać o tym, że tak naprawdę nie musimy systematycznie chodzić na fitness albo też na siłownię, jeżeli chcemy doskonale wyglądać.

Czasem wystarczy nam w domu nawet 7 minut ćwiczenia, jeżeli chcemy nieco polepszyć swoją kondycję oraz ogólnie stać się bardziej aktywne. W tym przypadku warto przede wszystkim zacząć od różnorodnych ćwiczeń rozciągających, za pomocą których możemy bardzo szybko zmobilizować wszystkie nasze mięśnie. Nie powinniśmy zapominać także o tym, że ważne w tym przypadku jest również zwrócenie uwagi na fakt, że podczas nawet tych 7 minut możemy wyrobić sobie nawyk ćwiczenia. Może to być nawet poranny rozruch, po którym poczujemy się od razu znacznie lepiej i tym samym zyskamy doskonały nastrój, który na pewno będzie nam towarzyszył do końca dnia. Dlatego czasem choć wydaje nam się, że nie ćwiczyliśmy zbyt wiele, naprawdę może to być dla naszego organizmu dużo.