Szczupłe łydki w 2 tygodnie – ćwiczenia, dieta, porady

Szczupłe i kształtne łydki to coś, o czym marzy wiele osób. Co jednak zrobić, aby uzyskać pierwsze efekty w szybkim czasie? Podstawą jest oczywiście odpowiednia dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach. Zachęcamy do lektury.

Ćwiczenia na szczupłe łydki w 2 tygodnie

Czternaście dni to wystarczająca ilość czasu, aby widocznie poprawić wygląd oraz siłę łydek. Oto ćwiczenia na szczupłe łydki w 2 tygodnie, które warto włączyć do regularnego treningu:

  1. Przysiady z wyskokiem – przyjmij pozycję i zrób przysiad, następnie wyskocz wyciągając ręce przed siebie. Opadając w dół przyjmij znowu pozycję półprzysiadu i rytmicznie powtarzaj ćwiczenie. Przysiady z wyskokiem wpłyną pozytywnie nie tylko na wygląd łydek, ale także ud, pośladków i brzucha. Pamiętaj jednak o tym, aby wyskakując napiąć mięśnie pośladków oraz brzucha.
  2. Pajacyki – działają korzystnie na różne partie ciała, szczególnie na te dolne. Pajacyki to dobre ćwiczenie na szczupłe i kształtne łydki.
  3. Wspięcia na palce – stań prosto, ręce oprzyj na biodrach a nogi lekko rozstaw. Wspinaj się na palce i przez chwilę utrzymaj pozycję w górze i wróć do pozycji wyjściowej.

Każde z tych ćwiczeń powtórz kilka razy. Warto zacząć na przykład od 8 powtórzeń i 3 serii. Z każdym treningiem zwiększaj ilość powtórzeń. Pamiętaj, aby przed treningiem wykonać rozgrzewkę a po ćwiczeniach zadbać o rozciąganie. Dzięki temu unikniesz zakwasów oraz zmniejszy się prawdopodobieństwo kontuzji. Pamiętaj również, aby w miarę możliwości wybierać schody zamiast windy, a także spacery lub rower zamiast samochodu.

Odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta

Dla uzyskania najlepszych efektów, ćwiczenia należy połączyć ze zdrową dietą. Możesz stworzyć ją samodzielnie lub powierzyć sprawę profesjonaliście, czyli dietetykowi. W Twoim jadłospisie nie powinno zabraknąć witamin i minerałów. Warto stawiać na chude mięso i nabiał, warzywa oraz owoce i produkty pełnoziarniste. Zrezygnuj z napojów słodzonych i gazowanych, żywności wysoko przetworzonej. Warto również ograniczyć spożywanie alkoholu lub całkowicie z niego zrezygnować.
Zdrową dietę można uzupełniać dobrej jakości suplementami. Dzięki nim Twój organizm otrzyma wszystkie ważne składniki, których nie dostarczono mu za pomocą diety. Poza suplementami, dobrze jest postawić także na zioła, które wspomagają procesy trawienne. Dzięki zastosowaniu wszystkich powyższych porad, już po dwóch tygodniach zauważysz pozytywne efekty zdrowego stylu życia.