Jaki trening na szczupłe nogi będzie najlepszy?

Ćwiczenia na szczupłe jędrne nogi

Prawie każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne i szczupłe nogi. Jest to atrybut kobiecości przyciągający uwagę mężczyzn. Szczupłe nogi można w prosty sposób wyeksponować za pomocą krótszej spódnicy czy też obcisłych leginsów. Jednak nie każda kobieta może pochwalić się szczupłymi i jędrnymi nogami. Jeśli nasze nogi nie wyglądają tak jak byśmy chciały warto poświęcić kilka chwil na ćwiczenia poprawiające ich wygląd. Trening na szczupłe nogi pozwala wzmocnić mięśnie, wysmuklić nogi oraz zredukować w znacznym stopniu cellulit. Ćwiczenia należy wykonywać regularnie, kilka razy w tygodniu, najlepiej co drugi dzień. W ten sposób zauważymy widoczne rezultaty w ciągu około trzech tygodni.

Jaki trening na szczupłe nogi będzie najlepszy?

Aby móc śledzić swoje postępy w walce o piękną sylwetkę dobrze jest zmierzyć się i zapisać swoje obwody ciała. Będzie to dobry punkt odniesienia i z pewnością zmobilizuje nas do dalszej pracy. Po około trzech tygodniach od rozpoczęcia treningów obwody zaczną się zmniejszać, cellulit będzie mniej widoczny, a nogi staną się z pewnością jędrniejsze.
Do najlepszych ćwiczeń na szczupłe nogi można zaliczyć:

  • przysiady – mogą to być przysiady z obciążeniem, lub dla początkujących osób bez obciążenia. Dobrym ćwiczeniem są również przysiady tak zwane bułgarskie. Wykonuje się je stając w rozkroku i stawiając jedną nogę na podwyższeniu. Najlepiej zacząć od swojej słabszej strony.
  • wykroki – to bardzo dobre ćwiczenie na poprawę wyglądu nóg, angażując kilka mięśni jednocześnie.
  • ćwiczenia z taśmą – to bardzo dobry sposób na poprawę wyglądu nóg. W tym ćwiczeniu należy owinąć taśmę poniżej kolan i postawić stopy na szerokość swoich bioder. Następnie należy ugiąć kolana. Podczas ćwiczenia taśma powinna być cały czas napięta.

Przy ćwiczeniu na piękne nogi ważne jest, by każdy trening stawał się stopniowo coraz cięższy. Należy co kilka dni zwiększać ilość serii oraz dodawać obciążenia. Warto jednak pamiętać, że nie należy doprowadzić do zbyt dużego rozwinięcia masy mięśniowej. Aby osiągnąć smukły efekt należy ujędrnić nogi, nie rozbudować mięśnie. Trening warto połączyć z odpowiednią dietą. Ograniczenie ilości spożywanych słodyczy i niezdrowych tłuszczów pozwoli osiągnąć efekty w krótszym czasie. Pozbędziemy się w ten sposób cellulitu dzięki czemu nogi staną się wyraźnie piękniejsze. Do ćwiczeń warto dołączyć bieganie, które w naturalny sposób angażuje wszystkie mięśnie nóg poprawiając ich wygląd.