Płaski brzuch – podejmij wyzwanie

Brzuch to ta partia ciała, która często sprawia najwięcej trudności w procesie odchudzania. Tłuszcz lubi się tutaj odkładać, a bez odpowiedniej diety oraz ćwiczeń nie ma szans na najlepsze efekty. Potrzeba dużo siły i wytrwałości, aby wyrzeźbić tę część ciała. Warto jednak podjąć wyzwanie na brzuch, aby cieszyć się atrakcyjnie wyglądającym ciałem, dobrą formą oraz świetnym samopoczuciem.

Wyzwanie na brzuch

Masz już dosyć fałdek na brzuchu? Denerwuje Cię to, że mimo ćwiczeń i diety rezultaty nie są takie, jakie sobie wymarzyłeś? Oto ćwiczenia, które warto włączyć w swój plan treningowy, aby cieszyć się dobrymi efektami:

  • brzuszki tradycyjne,
  • brzuski skośne,
  • unoszenie nóg leżąc,
  • deska.

Tych kilka ćwiczeń wystarczy, aby już po upływie kilku dni zauważyć pierwsze pozytywne efekty. Jeśli chodzi o brzuszki tradycyjne i skośne oraz unoszenie nóg, na początku wykonuj po 10 powtórzeń i 2 serie każdego ćwiczenia. Deskę warto wykonywać przez tyle sekund, na ile pozwala wytrzymałość mięśni. Ćwicz 4 razy w tygodniu, pamiętając o przerwach. Z każdym treningiem zwiększaj ilość powtórzeń w serii. Aby Twój brzuch wyglądał dobrze, pamiętaj o pielęgnacji. Kilka ważnych porad znajdziesz w kolejnym akapicie.

Pielęgnacja skóry – dla pięknego ciała

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Pamiętaj, iż chudnięcie i zmniejszanie obwodów ciała wpływa na Twoją skórę. Jeśli chcesz, aby wyglądała dobrze, musisz o nią odpowiednio zadbać. Wyposaż swoją kosmetyczkę w peeling, krem intensywnie nawilżający oraz masażer. Peeling należy wykonywać 2 razy w tygodniu, stosując delikatne koliste ruchy. Krem nawilżający stosuj codziennie, a masaż wykonuj kilka razy w tygodniu. Dzięki temu Twoja skóra lepiej zniesie proces odchudzania, będzie gładka oraz jędrna i pełna zdrowego blasku. Nie zapomnij także o odpowiednim nawodnieniu organizmu, co także wpływa na wygląd sylwetki i skóry. Zrezygnuj z napojów gazowanych i słodzonych, postaw na wodę oraz soki owocowo warzywne, najlepiej takie wykonywane w domu.

Podsumowanie

Osiągnięcie płaskiego brzucha jest możliwe, dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Bardzo skuteczne są brzuszki tradycyjne oraz skośne, a także unoszenie nóg leżąc oraz słynna deska. Regularne ćwiczenia pozwolą zauważyć pozytywne efekty już po kilku dniach. Warto także zadbać o pielęgnację skóry, aby była gładka oraz jędrna. Istotne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, aby nie tracić celu z oczu i motywować się regularnie. Dzięki temu nie stracisz zapału i chęci do walki o piękniejsze ciało i lepsze zdrowie.