Sposoby na szczupłe ciało

Smukłe uda – marzenie wielu kobiet

Smukłe uda to coś, co pragnie mieć wiele kobiet. Krótkie spodenki, spódnice oraz obcisła odzież – te elementy garderoby doskonale podkreślają smukłe uda. Niestety ta część ciała może okazać się problematyczna, jeśli mowa o procesie odchudzania. Chcesz mieć smukłe uda? Musisz postawić na odpowiednio zbilansowaną dietę, nawodnienie organizmu oraz oczywiście regularną aktywność fizyczną. W kolejnym akapicie artykułu znajdziesz kilka propozycji ćwiczeń, które pomogą Ci zyskać piękne, szczupłe uda.

Ćwiczenia wyszczuplające uda

Ćwiczenia na duże uda można wykonywać w domu. W planie treningowym powinny znaleźć się:

  • przysiady,
  • wznoszenie nóg w leżeniu bokiem,
  • różne warianty mostka,
  • wykroki i zakroki,
  • wznoszenie ugiętej nogi w klęku,
  • wznoszenie wyprostowanej nogi w klęku.

Powyższe ćwiczenia na duże uda nie tylko wyszczuplą nogi, ale pozwolą także rzeźbić pośladki. Warto także postawić na tabatę oraz trening HIIT i TBC, które pozwalają spalać tłuszcz. Poza ćwiczeniami i dietą, warto włączyć także inne działania, które pozytywnie wpłyną na wygląd nóg. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnym akapicie.

Zadbaj o nogi

Jeśli męczysz się z celullitem, pamiętaj o regularnym masażu nie tylko nóg, ale także całego ciała. Można wykonać go samodzielnie w domu, używając gąbki podczas kąpieli lub specjalnego masażera, który pomaga redukować cellulit. Dzięki regularnemu masażowi Twoja skóra będzie jędrna i elastyczna. To sposób nie tylko na piękną skórę, ale także na relaks i odpoczynek. Dwa razy w tygodniu wykonaj również peeling. Możesz użyć w tym celu drogeryjnych produktów, albo stworzyć kosmetyk samodzielnie, z produktów takich jak oliwa z oliwek i cukier lub fusy po kawie. Pozbędziesz się dzięki temu martwego naskórka, a Twoja skóra lepiej wchłonie odżywcze substancje z kremów i balsamów. Po peelingu zastosuj odżywczy kosmetyk, który nawilży Twoją skórę.

Podsumowanie

Wiele kobiet boryka się z dużymi udami i pragnie je wyszczuplić. W takim przypadku warto postawić na połączenie zdrowej diety, nawodnienia organizmu i regularną aktywność fizyczną. Treningi, które pozwalają spalić tłuszcz to HIIT, tabata oraz trening TBC. Warto również zadbać o pielęgnację skóry. Masaż, peeling oraz odżywcze kremy przyniosą dobre efekty. Twoja skóra będzie gładka i jędrna. Pamiętaj jednak o tym, iż regularność jest bardzo ważna. To dzięki niej można zauważyć najlepsze efekty.