Dlaczego należy znać swoje BMI?

Dlaczego warto obliczyć BMI?

BMI jest wskaźnikiem, który powie nam, czy nasza waga jest w normie. dzięki niemu, będziemy wiedzieć, czy możemy kontynuować nasze przyzwyczajenia jedzeniowe, czy warto wprowadzić jakieś zmiany. Być może powinieneś zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, lub, wręcz przeciwnie, przytyć? Oblicz BMI I dowiedz się czy twoja waga jest prawidłowa!

Dlaczego warto znać swoje BMI?

Dzięki niemu, będziemy wiedzieć, 3 z naszą wagą jest Wszystko w porządku. Wskaźnik ten pozwala nam dowiedzieć się, czy nasz stosunek wagi do wzrostu jest w normie. Dzięki temu, dowiemy się, czy warto przejść na dietę i dować więcej aktywności fizycznej do naszego codziennego życia. Co więcej, jest to sposób, który może wykorzystać każdy w zaciszu swojego domu. Wystarczy wykorzystać prosty wzór, lub użyć kalkulatora, który jest dostępny online. Nie musimy więc iść do dietetyka, żeby dowiedzieć się, czy nasza waga jest w porządku. To nie tylko oszczędzi Twój czas, ale też pieniądze. Nie czekaj i oblicz BMI już teraz!

Czy danym z kalkulatora można zaufać?

Dane z kalkulatorów są zazwyczaj wiarygodne, o ile ich twórca nie popełnił błędu przy ich programowaniu. Warto jednak zastanowić się, czy wszystkie wprowadzone dane są prawidłowe. Tylko w ten sposób będziemy w stanie otrzymać wiarygodny wynik. Warto też pamiętać o tym, że waga i wzrost nie są wszystkimi czynnikami, które składają się na nasze zdrowie. Ważna będzie też nasza płeć, czy wiek. Inaczej będzie to wyglądać u dziecka, a jeszcze inaczej u seniora. Co więcej, warto też zwrócić uwagę na naszą masę mięśniową. Osoby przycinek które dużo ćwiczą siłowo, będą ważyły więcej, od tych, które tego nie robią. Wszystkie te czynniki mają znaczenie przy obliczaniu BMI, Ale na szczęście, coraz więcej kalkulatorów bierze je pod uwagę. Warto więc korzystać z tych najnowszych, bo to one będą zgodne z najbardziej aktualnymi badaniami naukowymi na temat ludzkiej wagi i zdrowia. Dlatego, nie wahaj się i sprawdź jakie jest Twoje BMI!