Jaki posiłek zjeść przed treningiem w zależności od pory dnia?

Co warto jeść przed treningiem?

Organizm każdego człowieka potrzebuje energii do działania. Dostarczamy go w postaci posiłków, które spożywamy w ciągu dnia. Aby organizm mógł sprawnie funkcjonować ważna jest odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta. Tylko w ten sposób dostarczymy do organizmu potrzebnej energii. Zdrowie pozwala zachować również aktywność fizyczna, w tym wykonywane treningi. Aby ćwiczenia przyniosły pożądane rezultaty należy dostarczyć odpowiednich składników odżywczych wraz z pożywieniem.

Jaki posiłek przed treningiem będzie odpowiedni?

To jaki posiłek przed treningiem należy spożyć to pytanie, które zadaje sobie wiele osób ćwiczących. Najważniejsze jest to, by pamiętać, iż posiłek należy zjeść przed treningiem. Pozwala to na dostarczenie energii potrzebnej do spalania większej ilości tłuszczu. Błędem jest powstrzymywanie się od jedzenia przed treningiem. Nie przyniesie to większych rezultatów, a wręcz może nam zaszkodzić. Jedzenie przed treningiem powoduje również, iż trening jest zdecydowanie bardziej efektywny. Posiłek należy przygotować kierując się kilkoma zasadami. Przede wszystkim przed treningiem powinniśmy jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym. Powolny i stopniowy wzrost poziomu insuliny spowoduje, iż nasz organizm będzie bardziej skoncentrowany na działaniu. Uchroni nas to również przed zbyt szybkim zmęczeniem.

Posiłki przed treningiem w zależności od pory dnia

Posiłki powinny różnić się w zależności od pory dnia. Przed porannym treningiem warto, aby posiłek zawierał mniej tłuszczów i błonnika. Powinien raczej zawierać węglowodany, które dodadzą energii. Dlatego dobrym wyborem jest śniadanie składające się z owsianki z różnymi dodatkami, chleba pełnoziarnistego czy też jogurtu z płatkami lub granolą. Natomiast jeśli trening wykonujemy popołudniu posiłek który spożywamy może zawierać już mniej węglowodanów. Przed treningiem wieczorem dobrze jest zjeść przekąskę, która zawiera węglowodany. Dobrym pomysłem może być kanapka z miodem lub dżemem. Wieczorem można również sięgnąć po gotową przekąskę węglowodanową, którą znajdziemy w sklepach. Warto jednak zwrócić uwagę na jej skład i wybierać taką, która ma skład jak najlepszy. Węglowodany są niezwykle istotnym składnikiem posiłku przed treningiem. To one dostarczają energii. Jednak im później wykonujemy trening, tym ilość spożytych węglowodanów powinna się zmniejszać.Ta zasada działa bez względu na to jaki trening wykonujemy. Sprawdzi się zarówno przed bieganiem, jak i przed intensywnym treningiem na siłowni.