Ile trzeba ćwiczyć żeby schudnąć 10 kg

Doskonała sylwetka to marzenie coraz większego grona osób. Szczególnie w tej kwestii przeważają osoby, które posiadają w sobie bardzo duże ilości zbędnych kilogramów. Decydując się na różnorakie treningi, chcą rzecz jasna pozbyć się ich w jak najkrótszym okresie czasu. Poniższy artykuł pokazuje, dlaczego pozbycie się zbędnych kilogramów jest tak istotne, jak i również ile trzeba ćwiczyć żeby schudnąć 10 kg.

Dlaczego pozbycie się zbędnych kilogramów jest tak istotne

Na początek warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czemu pozbycie się nadmiaru kilogramów jest tak ważne.

To przede wszystkim kwestia zdrowotna. Nadwaga jest czymś, co wpływa na organizm niezwykle negatywnie. W tej kwestii narażone jest szczególnie serce. Nie od dziś wiadomo, że u osób otyłych zawał serca występuje o wiele częściej, niż u osób szczuplejszych. To także powód występowania nadciśnienia i miażdżycy. Nie można także zapomnieć, że nadmiar kilogramów kiepsko wpływa także na psychikę takiej osoby. Znacząco spada pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dlatego decyzja o pozbyciu się tego nadmiaru, jest decyzją znakomitą, gdyż dzięki temu osoba, która się na taki krok decyduje, ma o wiele większą pewność, że powyższe dolegliwości ją po prostu będą omijać.

Ile trzeba ćwiczyć żeby schudnąć 10 kg

Wiedząc, dlaczego utrata zbędnych kilogramów jest tak istotna, warto z tego miejsca odpowiedzieć na kolejne zagadnienie, czyli ile trzeba ćwiczyć żeby schudnąć 10 kg.

Na początek trzeba zapamiętać fakt, że każdy organizm jest inny, dlatego dla każdej osoby taki proces będzie różny. Ale biorąc pod uwagę intensywne treningi oraz odpowiednią dietę, taki proces może potrwać nawet do 3 miesięcy. Wiele osób z tego miejsca powie, że to zdecydowanie za długo, ale to błąd. Dlaczego? Zbyt szybkie tempo, które osoba ćwicząca sobie narzuci, bardzo często prowadzi do tak zwanego efektu jo-jo. Czyli to, co zrzucą, wróci do nich w niezwykle krótkim czasie.

Idealnym sposobem jest systematyczne zrzucanie kilogramów w ciągu miesiąca. Pozbywając się przez 30 dni od 2,5 do 3,5 kilogramów, sprawimy, że w ciągu tych wyżej wspomnianych 3 miesięcy osiągniemy upragniony efekt, a co ważniejsze nie grozi nam przy tym, ten nieszczęsny dla wielu osób efekt jo-jo.

To wszystko dobitnie pokazuje, że proces pozbycia się zbędnych kilogramów, to nie jest szybka sprawa. Ale jeżeli zależy nam na perfekcyjnym efekcie, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, gdyż to właśnie dzięki niej uda się w końcu osiągnąć ten upragniony cel.