Trening obwodowy na siłowni rozpiska dla początkujących

Szybki trening obwodowy

Zbyt mała ilość czasu nie musi skutkować brakiem efektów na siłowni. Jeśli nie mamy czasu na dłuższy trening, gdyż mamy inne, pilniejsze sprawy warto zainteresować się treningiem obwodowym. Warto pamiętać, że taki trening możemy wykonać zarówno na siłowni, jak i w domu. W ten sposób możemy wyeliminować argument o braku czasu na pójście na siłownię. Trening obwodowy rozwija naszą wytrzymałość mięśniową, poprawia naszą kondycję oraz sprawia, że pozbywamy się zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest polecany zarówno osobom początkującym, jak i tym zaawansowanym. Daje również dość szybkie rezultaty.

Trening obwodowy na siłowni rozpiska

Istnieje kilka rodzajów treningów. W zależności od tego na czym nam najbardziej zależy możemy stworzyć odpowiedni trening obwodowy na siłowni rozpiska. Najbardziej popularne treningi to:

  • trening o charakterze siłowym – bardzo dobrze podnosi wytrzymałość siłową oraz naszą siłę. Trening ten oparty jest o ćwiczenia siłowe bez ćwiczeń kondycyjnych takich jak na przykład bieganie.
  • trening o charakterze kondycyjnym – w znacznym stopniu poprawia naszą kondycję
  • trening o charakterze siłowo-kondycyjnym – jest to połączenie dwóch poprzednich treningów. Najczęściej opiera się o wykonywanie naprzemiennie ćwiczeń siłowych i ćwiczeń kondycyjnych.
  • trening o charakterze specjalistycznym – przy tym rodzaju treningu ćwiczenia dobierane są do dyscypliny sportowej, którą uprawia dana osoba.

Trening obwodowy powinien trwać około 20 minut. Wykonujemy go kilka razy w tygodniu, najczęściej nie więcej niż 3 razy przez okres około 8 do 10 tygodni. W treningu tym wykorzystujemy każdą sekundę. Wybieramy odpowiednie ćwiczenia, rozpisujemy je i ściśle się ich trzymamy. Ćwiczenia powinny być tak zaplanowane, by te najcięższe wykonać na samym początku. Dobrze jest również, gdy ćwiczenia rozwijają wszystkie obszary naszego ciała. Pierwsze ćwiczenia powinny być traktowane jako rozgrzewka, później wykonujemy najcięższe ćwiczenia stopniowo przechodząc do tych najlżejszych. Pomiędzy ćwiczeniami robimy przerwy około 2 minutowe. Wykonując trening obwodowy z pewnością poprawimy wygląd całej sylwetki. Dzięki temu, że nie tracimy wiele czasu (to tylko około 20 minut) ten trening jest skierowany do każdej osoby, która skarży się na brak czasu na ćwiczenia. Jeśli wykonujemy trening w domu, czas poświęcony na aktywność fizyczną i późniejszy prysznic po ćwiczeniach minimalizujemy do maksymalnie pół godziny. Warto zatem zainteresować się tym tematem.