Lotto Plus, czyli świetne uzupełnienie popularnego Lotka

Chyba każdy słyszał o losowaniu Lotto, które to jest najpopularniejszą grą losową w naszym kraju. Kilka lat temu na fali tej nieprzemijającej popularności gry jej organizator postanowił jeszcze dodatkowo ją uatrakcyjnić. Tym samym pojawiło się Lotto Plus, czyli dodatkowa okazja do wygranej. Za jedyną złotówkę dodatkowo mamy możliwość wygrania aż miliona złotych!

Parę słów na temat samej gry

Omawiana niniejszym tekście forma losowania jest to uzupełnienie klasycznego Lotto i nie występuje ono oddzielnie. Po raz pierwszy w losowaniu z plusem można było wziąć udział w połowie września 2012 roku. Możliwe jest to za symboliczną złotówkę i już mamy szansę na dodatkową wygraną. Owo losowanie ma miejsce zaraz po zakończeniu klasycznego Lotka. Chcąc wybrać, należy na swoim kuponie trafić 6 z 49 liczb. W ten sposób wygrać można aż milion złotych!

Czemu jeszcze opłaca się zagrać w Lotto Plus?

Z uwagi na to, że jest to dodatek do głównego zakładu, to nasze wytypowane numery biorą udział w dwukrotnym losowaniu. Nie trzeba więc tłumaczyć, że w ten sposób możliwość wygranej niejako wzrasta. Co więcej, losowania odbywają się w ten sam dzień, a zatem na pewno ich nie przeoczymy.

Lotto z Plusem – jak zagrać?

Przystępując do zakupu kuponu na chybił trafił w Lotto, musimy poprosić sprzedawcę o uzupełnienie naszego kuponu właśnie o grę z Plusem. Jeśli chcemy grać przy użyciu blankietu, to naszym zadaniem jest zakreślenie pola „TAK” przy znaku Plus. Natomiast gracze chcący nabyć zakład w sieci powinni pamiętać o wybraniu tej opcji przy zawieraniu zakładów. Warto o tym pamiętać, bo jak już to zostało wypomniane koszt tego dodatku, jest w zasadzie symboliczny.

Czy jest możliwość samodzielnego typowania Lotto Plus?

W tym przypadku odpowiedź jest negatywna, gdyż jest dodatek do Lotto. Zatem bez podstawowej gry nie możemy brać udziału w losowaniu.

Warto na sam koniec poruszyć jeszcze jedną kwestię, a mianowicie to czy możliwa jest w obu loteriach jednocześnie? Teoretycznie nie ma ku temu przeciwwskazań. Jest bowiem ewentualność, że oba losowania zakończą się identycznymi rezultatami. Reasumując, warto za tak symboliczną kwotę, jak 1 złoty zdecydować się na losowanie w obu grach.