Jak ujędrnić nogi przed latem?

Szczupła sylwetka na lato

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących sylwetki przed okresem wiosennym jest jak ujędrnić nogi? Perspektywa plaży i bikini oraz krótkich spodenek i spódniczek mobilizuje wiele kobiet do działania. Najczęściej po zimie możemy zauważyć kilka nadprogramowych kilogramów. Wczesna wiosna jest to ostatni moment na rozpoczęcie walki o lepszą sylwetkę. Należy przede wszystkim porzucić siedzący tryb życia na rzecz aktywności fizycznej oraz kaloryczną dietę na rzecz zbilansowanych, zdrowych posiłków. To jedyna droga do osiągnięcia idealnie wyglądających nóg i szczuplejszej sylwetki.

Jak ujędrnić nogi i uda?

Szczupłe, zgrabne nogi i uda to marzenie większości kobiet. Okazuje się, że przy odrobinie pracy i konsekwencji w działaniu możemy w zdecydowany sposób poprawić ich wygląd. Codzienne proste ćwiczenia oraz włączenie zabiegów pielęgnacyjnych i masaży to klucz do osiągnięcia wymarzonego efektu. Warto również przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować słodycze i słone przekąski. To one w znaczniej mierze przyczyniają się do tworzenia się cellulitu, który nawet na szczupłej sylwetce wygląda źle.

Jakie ćwiczenia wykonywać, aby cieszyć się zgrabniejszymi nogami?

Ćwiczenia na nogi najlepiej wykonywać każdego dnia ranem. Dobry rezultat przyniosą ćwiczenia na czczo, gdyż w ten sposób możemy spalić więcej tłuszczów. Ćwiczyć można zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. W domu można poskakać na skakance, wykonać aerobik, poćwiczyć na bieżni, czy też wykonać kilka prostych ćwiczeń wyszczuplających nogi. Na zewnątrz najlepszym i najprzyjemniejszym ćwiczeniem będzie z pewnością bieg lub szybki chód. Ćwicząc systematycznie nie tylko poprawimy wygląd nóg, ale również całego ciała.

Masaż na szczupłe nogi

Masaż to cudowny sposób na poprawę wyglądu nóg. Ujędrnia skórę i poprawia jej koloryt oraz niweluje w znacznym stopniu cellulit. Nogi można masować zarówno pod prysznicem na mokro, jak i w dowolnym miejscu na sucho. Masaż pod prysznicem dobrze jest połączyć z chłodną wodą, która bardzo dobrze napina skórę. Masaż na sucho wykonujemy specjalną szczotką, codziennie lub dwa razy dziennie najlepiej przed prysznicem. Niezwykle ważne jest, by wykonywać go w odpowiednim kierunku. Masaż powinien być wykonywany ruchem od dołu do góry. Zatem zaczynamy od masowania stóp, a kończymy na masowaniu pośladków. W ten sposób masaż będzie działał cuda. Połączenie ćwiczeń, zdrowszej diety i masażu to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z piękniejszą sylwetką i szczuplejszymi nogami.