Jakie posiłki warto jeść po treningu na redukcji?

Uważa się, że będąc na redukcji wystarczy jeść mniej, a waga sama będzie szła w dół. Oczywiście ograniczenie spożywanego jedzenia ma tutaj ogromne znaczenie, ale równie ważne jest to jemy, a nie tylko to ile jemy. Jaki będzie najlepszy posiłek po treningu na redukcji?

Co jeść po wieczornym treningu?

Będąc na redukcji nie wolno zapominać o dostarczaniu organizmowi wystarczającej ilości witamin, minerałów oraz przede wszystkim białka. Tylko w ten sposób będziemy w stanie odżywić nasze mięśnie i jednocześnie redukować poziom tkanki tłuszczowej.
Na redukcji bardzo często trenujemy dosyć ciężko, przede wszystkim praktykując ćwiczenia cardio. Po takim intensywnym treningu, musimy zadbać o to, żeby zjeść odpowiedni posiłek. Musi to być coś zdrowego, zbilansowanego i dostarczającego naszemu organizmowi wszystkich składników, które mogą mu być potrzebne w danym momencie.
Jeśli zapomnimy o zbilansowanym posiłku po treningu, może nam brakować energii, bo w organizmie będzie za mało cukru we krwi. To ogromny błąd, bo nasze mięśnie potrzebują tych zastrzyków energi, żeby fukcjonować i rozwijać się. W takim razie, jak posiłek po treningu na redukcji będzie najlepszy dla naszego ciała?

Jaki posiłek po treningu na redukcji wybrać?

Po wieczornym treningu najlepiej jest zdecydować się na posiłek, który będzie lekkostrawny. Lepiej unikać ciężkich potraw, na przykład smażonych na głębokim oleju. Warto skomponować posiłek składający się ze złożonych węglowodanów i białka, a raczej unikać dużej ilość tłuszczu, szczególnie nasyconego.
Dobrą podstawą posiłku będzie ryż, twaróg czy ryba. Dobrze sprawdzi się też masło orzechowe, które możemy połączyć z jabłkiem, czy bananem. Możemy postawić też na nabiał, taki jak wspomniany już twaróg, czy jogurt naturalny. Produkty te warto połączyć z płatkami owsianymi, które zlikwidują uczucie głodu. Po takim posiłku z pewnością nie będziemy mieli ochoty podjadać już wieczorem.
Kiedy warto zjeść taki posiłek? Najlepiej usiąść do jedzenia po koło pół godzinie po treningu. Po takim czasie nasze mięśnie odpoczną już nieco i będą potrzebowały kolejnego zatrzyku energii, który zapewni im posiłek. Pamiętaj jednak, żeby unikać tłustych produków oraz taki, które są przetworzone. Fast food nie będzie najlepszym wyborem na wieczór. Jest to jedzenie bogate w kalorie, a które nie ma zbyt wielu składników odżywczych i witamin. Tego rodzaju posiłków powinniśmy zupełnie unikać na redukcji, mimo tego, że zjedzenie hamburgera z frytkami po ciężkim treningu może wydać się kuszące.