Trening TRX: Ćwiczenia z wykorzystaniem taśmy treningowej dla całego ciała

Trening TRX: Ćwiczenia z wykorzystaniem taśmy treningowej dla całego ciała

Trening TRX to forma treningu, która wykorzystuje taśmę treningową do wykonania ćwiczeń. Taśma ta umożliwia trening całego ciała, ponieważ może być używana do ćwiczeń mięśni nóg, ramion, brzucha i pleców. W artykule przedstawimy kilka najskuteczniejszych ćwiczeń TRX, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie i poprawić swoją sylwetkę.

  1. TRX Squat

TRX Squat to ćwiczenie, które pozwoli Ci wzmocnić mięśnie nóg i pośladków. Aby wykonać to ćwiczenie, potrzebujesz tylko taśmy TRX i swojego ciała. Zacznij od stanu przed taśmą TRX, trzymając ją oburącz. Zadbaj o odpowiednią postawę – stopy na szerokości bioder, łokcie ugięte, a plecy proste. Następnie wykonywaj przysiady, trzymając taśmę TRX naprężoną.

  1. TRX Push-Up

TRX Push-Up to ćwiczenie dla wzmocnienia mięśni klatki piersiowej, tricepsów i barków. Aby wykonać to ćwiczenie, umieść stopy w taśmie TRX i zacznij klasyczne pompki. Taśma TRX umożliwia większą głębokość ruchu, co przekłada się na większy wysiłek mięśniowy.

  1. TRX Row

TRX Row to ćwiczenie skupiające się na mięśniach pleców i ramion. W tym ćwiczeniu trzymasz taśmę zagrzebaną i wykonujesz ruchy jak podczas wiosłowania. W czasie ćwiczenia mięśnie pleców powinny pracować, a ramiona pozostają w ułożeniu neutralnym.

  1. TRX Bicep Curl

TRX Bicep Curl umożliwia Ci wzmocnienie mięśni ramion w sposób nie wymagający ciężarów. Ćwiczenie polega na trzymaniu taśmy TRX w obu rękach, a następnie zgięciu ramion w celu uniesienia ciała w stosunku do taśmy. Zadaniem jest naprężenie bicepsów i powolne ich rozluźnienie.

  1. TRX Plank

TRX Plank to ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha i całego korpusu. W tym ćwiczeniu trzymasz się za taśmę TRX regulując długość lin na poziom kończyn dolnych. Pozycja jest podobna do klasycznego “deski”.

  1. TRX Mountain Climber

TRX Mountain Climber to ćwiczenie wzmacniające mięśnie dolnej części ciała i korpusu. Umieść stopy w taśmie TRX i zacznij wykonywać pompy jak w mountain climberze.

  1. TRX Jacknife

TRX Jacknife to ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha. Weź pozycję na palcach stóp trzymając taśmę TRX w obu rękach na poziomie klatek piersiowych. Następnie zacznij zwijać ciało aż do błony trzewnej.

Podsumowanie

Trening TRX umożliwia wykonanie wielu ćwiczeń całego ciała. Trzymając się tej taśmy, możesz wzmocnić mięśnie nóg, ramion, brzucha i pleców. Najważniejsze w tym treningu jest zachowanie odpowiedniej postawy ciała i kontrolowanie tempa ruchów. Wybierając odpowiednie ćwiczenia, dostosujesz trening do swojego celu.